Labrador Training

10 najbardziej inteligentnych ras psówTurn your dog into an Obedient, Loyal Pet In Just 5 Days

Does your Dog Bark? or Jump? Do you feel embarrassed with his behavior? Get an easy, effective Dog Training solution for him...now.

Free training Course for Dogs

TrainPetDog.com

10 najbardziej inteligentnych ras psów –

#10. Australijski cattle puppy.
Australian Cattle Pet dog jest psem silnym i zwinnym, o masywnej budowie. Jego podstawowymi zaletami są: wytrzymałość i wszechstronność w pracy. Pies pasterski, niezwykle spokojny i zrównoważony, o wysokiej inteligencji. Obdarzony świetnym węchem i słuchem. Jego wyjątkowe poczucie obowiązku sprawiło, że jest jednym z częściej polecanych psów stróżujących. Cechuje się tym, że potrafi samodzielnie podejmować decyzje.

#9. Rottweiler.
Rottweiler z natury jest psem obronnym i agresywnym wobec intruzów. Pewność siebie jest główną cechą charakteru tej rasy, podobnie jak upór, samodzielność czy skłonność do dominacji (ujawnia się to szczególnie u samców). Mimo to jest również jednym z najinteligentniejszych psów. Według wzorca jest to pies o zrównoważonej psychice, wymagający odpowiedniego i konsekwentnego podejścia. Dobrze prowadzony potrafi być niezwykle zdyscyplinowanym i posłusznym. Idealny stróż, broni swoich domowników, z rezerwą traktujący obcych. Gdy trafi w złe ręce może stać się niezwykle niebezpiecznym psem. Rottweiler potrzebuje sporej dawki codziennego ruchu.

#8. Papilon.
Właściwa nazwa to spaniel kontynentalny miniaturowy. Psy tej rasy są wesołe, pełne temperamentu, łatwe do prowadzenia, nie są szczekliwe. Papillon jest inteligentny, przyjacielski i pewny siebie. Bardzo przywiązuje się do właściciela. Wobec obcych jest powściągliwy, czasem bywa nieufny lecz dobra socjalizacja może wykluczyć takie zachowanie. Papillon jest psem do towarzystwa, może pełnić funkcję stróża, dobrze znosi warunki miejskie. Potrafi polować na szczury.

#seven. Labrador retriever.
Labrador Retriever jest inteligentny, pogodny, o prostodusznej, nieskomplikowanej naturze, w szkoleniu “wybacza błędy” nowicjuszom, jak niewiele innych ras. Posiada błonę pławną między palcami, która ułatwia mu pływanie. Labradory retrievery wyróżniają się łatwością w szkoleniu i dobrą pamięcią. Potrafią np. zapamiętać miejsca upadku kilku zestrzelonych ptaków a następnie przynieść każdego po kolei do myśliwego.

#six. Owczarek szetlandzki.
Owczarek szetlandzki – podobny do owczarka szkockiego collie ale są to spokrewnione rasy. Mimo wszystko, sheltie, jak nazywa się go w Szkocji, ma bardzo podobny charakter do owczarka szkockiego – jest niezwykle pojętny i skory do nauki, uwielbia ruch na świeżym powietrzu i jest niezmiernie szczęśliwe gdy może wykazać się inicjatywą. W roli Lassie sprawdziłby się na pewno nie gorzej niż owczarek szkocki!

#5. Doberman.
Doberman jest doskonale nadaje się na psa stróżującego i obronnego. Z natury jest niezależny i ma skłonność do dominacji, dlatego wymaga wczesnej socjalizacji i intensywnego szkolenia posłuszeństwa. Jest psem przywiązującym się silnie do swojego pana i członków rodziny, jego kontakty z dziećmi powinny być pod nadzorem osób dorosłych.

#4. Golden retriever.
Golden Retriever jest najpopularniejszy psi bohater reklam i kina familijnego. Dla wielu jest uosobieniem idealnego psa – mądrego, łagodnego i oddanego rodzinie. Golden retriever są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Czasami przez swoją poczciwość może sprawiać wrażenie ciapowatego i bez charakteru, ale w gruncie rzeczy to niesamowity bystrzak!

#3. Owczarek niemiecki.
Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras w Polsce, jak i na świecie. Wykorzystywany do wielu czynności. Tropi, szuka bomb, narkotyków, pomaga niewidomym, świetny stróż. Pies opiekuńczy i wrażliwy, kiedy trzeba również agresywny i groźny. Jak wszyscy pamiętamy owczarek niemiecki występował w kilku wersjach językowych Komisarza Rexa, Czterech Pancernych czy Przygodach Psa Cywila.

#2. Pudel.
Wesoły, żywy, ciekawski pies, uwielbiający człowieka i zabawę. Posłuszny i nietrudny do ułożenia, ale czasami złośliwy. Pies, o którego należy dbać, ale za to odwdzięczy się nam brakiem nieprzyjemnego zapachu i psiej sierści roznoszonej po całym domu. Pies wykorzystywany dawniej do polowań, głównie na ptactwo wodne, dziś pełni przeważnie funkcje reprezentacyjne. Istnieją pudle, które dobrze nadają się do pracy z chorymi i niepełnosprawnymi ludźmi. Fakt 10 pozwala je uznać za rasę nie tylko reprezentacyjną, ale i pomocną w terapii chorych.

#one. Border collie.
Border Collie – numer jeden wśród psów pod niemal każdym względem. Niezwykle podatny na szkolenie, świetnie radzący sobie w różnych zadaniach zręcznościowych. Autentycznie czerpie radość z pracy, w której może wykazać się inicjatywą. Doskonale nadaje się do uprawiania wszystkich sportów kynologicznych. Zazwyczaj brakuje mu tylko jednego… mądrego właściciela, który umiałby wykorzystać jego olbrzymi potencjał.

źródła informacji:

32 comments

 1. moja koleżanka ma border collie i nazywa Wotson

  Reply
 2. po pierwsze najmądrzejsze psy świata to owczarki szkockie po drugie dobermany są głupie a po trzecie to samo co pierwsze

  Reply
 3. ja mam owczarka podhalanskiego i Kaśkiego i moim zdaniem to te psy są inteligętne

  Reply
 4. Sznaucer powinien być

  Reply
 5. a jack ruusel terier jest mądrzejszy niż jakiś doberman wiem bo go mam

  Reply
 6. jakie jest najlepszy pies krótkowłosy kto odp dostania niespodziankę najlepiej obronny

  Reply
 7. ja mam owczarka niemieckiego nazywa się Sonia 😀

  Reply
 8. Czyta się BORDE KOLI!!!!!!!!

  Reply
 9. Nie ma to jak czytanie z tlumacza czy huj wie

  Reply
 10. Labrador retriever? Czy Golden retriever? czy to mi się coś powaliło? 😂

  Reply
 11. ja mam 2 labladora retriver i rotwajlera

  Reply
 12. to uczucie kiedy połowę ras tych psów miałeś

  Reply
 13. Maltańczyki S bardzo mądre w 2 dni można nauczyç go sztuczki.Ja mam maltańczyta i owczarka niemieckiego.

  Reply
 14. mądre są beagle

  Reply
 15. ogólnie to boksery powinny też być na filmie bo są mądre

  Reply
 16. nie border collie tylko koli głupi jesteś moim zdaniem bo słychać że jesteś debilem kto się że mną nie zgodzi??

  Reply
 17. 4:42 ja mam takiego psa 😉

  Reply
 18. Pies modrzejszy od kaźdej wstrentnej polki i polaka

  Reply
 19. jak sie nazywa twuj pies?

  Reply
 20. Mam identycznego bordera do tego co był 😏

  Reply
 21. moim zdaniem najlepsze są kundelki ❤

  Reply
 22. Jeeeej mam Border Collie <3

  Reply
 23. Border Collie, Golden Retriver, labrador, owczarek niemiecki, doberman KOCHAM! xD Super filmik pozdrawiam. 🙂

  Reply
 24. Owczarek Niemiecki kocham tę rasę.Mam 5mies.

  Reply
 25. ale słodkie

  Reply
 26. ten lektor

  Reply
 27. Owczarek już dawno powinien być na drugim miejscu w tym rankingu Kto się ze mną nie zgodzi ?

  Reply
 28. mój pies pił ze słomki

  Reply
 29. A to nie opowiada przypadkiem Cyber Marian?

  Reply
 30. 4:42 mam takiego psa 😀

  Reply
 31. Nie mogę słuchać tego głosu

  Reply
 32. nice

  Reply

Leave a Reply